США та ОБСЄ розповіли про три умови, які має виконати РФ щодо України

Діло

Постійний представник США при ОБСЄ, посол Майкл Карпентер назвав три безпекові передумови, які Російська Федерація, як країна-окупант, має виконати для виконання Мінських домовленостей.

Про це Карпентер сказав під час віртуального брифінгу для журналістів на платформі ZOOM за підсумками засідання Постійної ради ОБСЄ у Відні, передає “УНІАН”.

Дипломат підтвердив, що Україна брала участь у сьогоднішньому засіданні Постійної ради ОБСЄ.

“Якщо говорити про конфлікт в Україні, українська сторона сказала, що віддана виконанню Мінських домовленостей 2014-2015 років як способу урегулювання конфлікту”, – сказав Карпентер.

Посол додав, що Україна з цією метою здійснює широкі заходи, а США підтримують українські зусилля.

“Проте, я відзначив би, що Мінська домовленість 2015-го року (комплекс заходів із виконання Мінських домовленостей – ред.) говорить про ряд положень, які потрібно виконати для того, аби Україна забезпечила суверенітет і територіальну цілісність з повним контролем над її міжнародним кордоном. І перший елемент цієї домовленості вимагає стійкого режиму припинення вогню, відведення важкого озброєння з погоджених зон і безперешкодний доступ для спостерігачів ОБСЄ по всій території частини східного Донбасу, яка перебуває під контролем Росії. І ці три умови не були виконані. Тож, м’яч насправді перебуває на російській стороні”, – наголосив Карпентер.

“Як тільки ці базові безпекові передумови будуть виконані, тоді ми можемо продовжити роботу над втіленням Мінської домовленості”, – заявив Карпентер.