Глобальна хакерська атака: тимчасово не працюють урядові сайти

Факти ICTV

У ніч на 14 січня була здійснена глобальна атака на урядові сайти та сервіс Дія.У ніч на 14 січня була здійснена глобальна атака на урядові сайти та сервіс Дія.

Оновлено о 08.01. Станом на ранок 14 січня тимчасово не працює офіційний сайт Міністерства освіти і науки, Міністерства закордонних справ, Міністерства внутрішніх справ, Державної служби з надзвичайних ситуацій, Кабінету Міністрів, Мінспорту, Міненерго, Мінагрополітики.

На запит Міносвіти пошуковик переадресовує на сторінку відомства, яка поки відображається як ONLYSTART.

Поки тривають роботи з усунення несправності, а також працює кіберполіція, у відомстві просять користуватися офіційними вебресурсами МОН у Facebook, Telegram, Twitter, YouTube, Instagram, TikTok.
– Також ексклюзивна та достовірна інформація про роботу команди МОН публікується в Telegram-каналі Міністра освіти і науки України Сергія Шкарлета, – наголошують у Міносвіти.
Із сайту МЗС переадресовує на сторінку, де на чорному фоні міститься такий напис українською, російською та польською мовами:
"Українець! Усі ваші особисті дані були завантажені в загальну мережу. Всі дані на комп'ютері знищуються, відновити їх неможливо. Вся інформація про вас стала публічною, бійтеся і чекайте гіршого. Це вам за ваше минуле, сьогодення і майбутнє. За Волинь, за ОУН УПА, за Галичину, за Полісся та за історичні землі".

Нагадаємо, що в Україні кілька днів до цього масово повідомляли про замінування шкіл та торговельних центрів.

13 січня в Черкасах повідомили про замінування кількох шкіл та всіх ТРЦ. Напередодні в місті перевіряли правдивість анонімного повідомлення про замінування шкіл міста.

Цього ж дня повідомили про замінування навчальних закладів у Дніпрі та Львові. В Одесі шукали вибухівку в торговельних центрах, а в Києві – на станціях метро Театральна та Вокзальна, а також в аеропортах Жуляни та Бориспіль.

Інформація про мінування всіх столичних шкіл надходила 11 січня, а всіх ТРЦ – 8 січня.

А 10 січня вибухівку шукали в 11 ТЦ Харкова.