США заявили про ескалацію у відносинах з РФ

АСПІ

У Європі спостерігається криза безпеки, а "риторика стала досить різкою". Про це заявив постпред США при ОБСЄ Майкл Карпентер.

США в переговорах з Росією обирають "шлях діалогу та деескалації". Про це повідомило Reuters у четвер, 13 січня.

"В даний час ми стикаємося з кризою європейської безпеки. Барабанний дріб війни звучить голосно, а риторика стала досить різкою. Стягування Росією 100 тисяч військових, сучасного озброєння, систем радіоелектронної боротьби та боєприпасів поблизу кордону з Україною викликає багато питань про наміри Москви. Ми повинні поставитися до цього дуже серйозно. Ми маємо підготуватися до можливості ескалації", - сказав Карпентер, за підсумками переговорів ОБСЄ та Росії.

При цьому головним підсумком зустрічі в ОБСЄ він назвав запуск діалогу з безпеки в Європі. Дипломат наголосив, що США не мають наміру обговорювати з Росією пропозиції, що суперечать Гельсінському заключному акту, Статуту ООН і Паризької хартії.

"Не було очікувань, що сьогодні буде досягнуто якоїсь угоди. Сьогодні початок процесу або оголошення про його швидкий початок. І, як я заявив раніше, ми сподіваємося на відкритий та щирий діалог, але ми перевіримо, чи справді РФ готова до взаємодії. По лінії ОБСЄ продовжиться обговорення питань європейської безпеки, ми не обговорюватимемо сфери впливу, ми не обмежуватимемо суверенні права держав на вибір союзів, і ми не будемо віддавати переваги безпеці однієї держави порівняно з іншою, але якщо ми зможемо знайти засоби взаємного стримування. якщо ми знайдемо сфери для налагодження довіри, для зниження ризиків, для забезпечення зв'язку в кризовій ситуації, то ми готові взятися за справу", - наголосив Карпентер.

Нагадаємо, що заступник керівника МЗС РФ Сергій Рябков висловив сподівання, що НАТО усвідомлює небезпеку заведення в глухий кут діалогу щодо вимог Москви. Він заявив, що воєнно-політичний блок повинен зробити крок назустріч вимогам РФ. У разі невиконання певних пунктів представники Москви не називають, які саме кроки мають намір здійснювати проти інших держав. Також ASPI news повідомляло, що віцеспікер Ради Федерації Росії Костянтин Косачов впевнений, що на переговорах між Росією та США у Женеві був діалог, "а не два монологи".