Порошенко: Ми напрацювали з євродепутатами проект жорсткої резолюції щодо Росії на випадок агресивних дій Кремля проти України

SKEPTIC

П’ятий Президент, лідер партії «Європейська Солідарність» Петро Порошенко у Брюсселі розповів журналістам деякі деталі зустрічей з єврочиновниками та депутатами Європейського парламенту. Він також підтвердив, що 17 січня увечері відбудеться спеціальне засідання Комітету міжнародних справ з українського питання.

«Головна мета моєї поїздки і моїх зустрічей – це захист України в цих дуже непростих умовах. Перше – це оцінка поточної ситуації і «єдиний голос» майже всіх політичних фракцій Європейського парламенту – на зустрічах зі мною були присутні представники всіх впливових фракцій, які формують порядок денний, формують рішення Європарламенту», – зазначив Порошенко.

Він наголосив, що європейські партнери не мають ілюзій: безпекова ситуація в Україні і у світі – найгірша з 2014 року і, можливо, одна з найскладніших за останні 30 років.

«Дії Росії вони оцінюють як повністю неадекватні. І в цих умовах Україна потребує унікального формату співпраці з НАТО, з Європейським Союзом, зі Сполученими Штатами Америки», – говорить п’ятий Президент.

«І тому я надзвичайно вдячний євродепутатам за підтримку нашої минулої ініціативи – прийняття унікальної резолюції торік, де були фактично вперше презентовані в тому числі і наші позиції по виду і характеру тих санкцій, які мають бути застосовані зараз і які мать бути застосовані у випадку продовження Росією агресії», – наголошує Порошенко.

«Також була підтримана – і я вдячний за це депутатам – наша пропозиція про надзвичайне засідання Комітету міжнародних справ Європейського парламенту з принциповим українським питанням. Воно відбудеться увечері в понеділок 17 числа. Ця пропозиція була підтримана всіма представниками. Незважаючи на те, що в понеділок у Європейського парламенту буде дуже напружений день, нам вдалося вставити це в порядок денний», – повідомив Порошенко.

«Тут будуть працювати наші представники, наші депутати. І якщо розвиток подій набуде небажаного напрямку, терміново буде скликана і сесія Європарламенту, терміново будуть дебати по Україні, буде підготовлена нова, ще більш жорстка резолюція. Зміст цієї резолюції був детально обговорений під час більше як тригодинної зустрічі з євродепутатами», – резюмує Петро Порошенко