Україна та Грузія стануть членами НАТО, але не відомо, коли саме, – Столтенберг

АСПІ

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Північноатлантичний Альянс ухвалив рішення про прийняття України та Грузії. При цьому конкретних термінів поки не встановлено, зазначив Столтенберг.

Україна вже звернулася з проханням про приєднання, і в організації вирішили працювати над цим, підтримуючи її реформи, допомагаючи у модернізації збройних сил відповідно до стандартів НАТО. Про це та інтерв'ю La Repubblica заявив генсек НАТО Єнс Столтенберг напередодні.

"У 2008 році ми вирішили, що Україна та Грузія стануть членами НАТО, але ми не встановлювали, коли саме", – наголосив Столтенберг.

Також він зазначив, що наша країна зараз має набагато кращу оборонну спроможність, ніж у 2014 році, але нагадав, що колективна оборона Альянсу поширюється лише на держави-члени, а Україна поки що не входить до їх числа. Генеральний секретар НАТО вкотре наголосив, що Росія не має права вето в обговоренні членства України у Північноатлантичному альянсі та додав, що це питання вирішуватиме лише сама організація.

Нагадаємо, що заступник керівника МЗС РФ Сергій Рябков висловив сподівання, що НАТО усвідомлює небезпеку заведення в глухий кут діалогу щодо вимог Москви. Він заявив, що воєнно-політичний блок повинен зробити крок назустріч вимогам РФ. У разі невиконання певних пунктів представники Москви не називають, які саме кроки мають намір здійснювати проти інших держав. Також ASPI news повідомляло, що віцеспікер Ради Федерації Росії Костянтин Косачов впевнений, що на переговорах між Росією та США у Женеві був діалог, "а не два монологи".