У МЗС РФ назвали нову «червону лінію» для НАТО в Україні

UA.NEWS

Для РФ категорично неприйнятною є поява альянсу на російських кордонах, це справжня «червона лінія».

Навіть якщо Україна не вступить до НАТО, поява там ударних озброєнь та військових баз США на Азовському морі – друга червона лінія. У найближчі місяці НАТО може почати нарощувати сили поруч із РФ під приводом ситуації в Україні, заявив на прес-брифінгу міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров.

«Терпіння Росії з приводу дій Заходу настав кінець. Ми запрягаємо довго - зараз настав час їхати», - зазначив міністр.

Лавров відзначив плани США та НАТО «замотати» процес із гарантій безпеки.

«Якщо пропозиції Росії щодо гарантій будуть відкинуті, Москва ухвалить рішення про подальші дії з урахуванням усіх факторів безпеки», - додав він.

Нагадаємо, 12 січня у Брюсселі відбулося засідання Ради Росія-НАТО. Сторони обговорили ситуацію біля українських кордонів, зокрема, загрозу вторгнення РФ та «гарантії безпеки» Кремля щодо нерозширення НАТО на схід.

За підсумками зустрічі, Росія і США домовилися відновити роботу своїх місій у Москві та Брюсселі.

Однак США відкинули вимоги РФ про виведення військ і нерозширення НАТО. Заступник держсекретаря США Венді Шерман назвала нездійсненними вимоги Росії щодо вступу України до Альянсу. США опублікували список санкцій проти РФ у разі вторгнення в Україну.

Представники Росії у відповідь зазначили, що політика НАТО спрямована лише на стримування Росії і такий стан може призвести до тяжких наслідків для Європи.

Тим часом країни Балтії обговорюють з союзниками НАТО збільшення військових сил на їхній території для стримування агресії Росії.