Янукович подав другий позов проти Верховної Ради: чого вимагає

Новини.LIVE

Колишній президент Віктор Янукович подав до Окружного адміністративного суду міста Києва ще один позов проти Верховної Ради України. Він стосується, зокрема, позбавлення його звання президента України.

Про це повідомила представниця ВР у Конституційному суді Ольга Совгиря на своїй сторінці у Telegram.

Читайте також: У НАТО прийняли рішення про вступ України та Грузії, – Столтенберг

Що вимагає Янукович у позові

Вона зазначила, що Янукович вимагає визнати відсутність у парламенту повноважень позбавляти звання президента України у інший спосіб, крім як шляхом імпічменту.

За словами Совгирі, Окружний адмінсуд уже відкрив провадження у справі №640/39069/21. Її розгляд відбуватиметься у порядку спрощеного провадження без виклику сторін та проведення судового засідання.

Тобто, пояснила представниця ВР у Конституційному суді, ухвалу в цій справі може бути винесено практично у будь-який момент.

https://t.me/VRU_CCU_news/394

Совгиря нагадала, що Янукович втратив звання президента України згідно із ухваленим Радою 4 лютого 2015 року законом 144-VIII, який наразі чинний.

Його конституційність оскаржувалася в Конституційному суді, однак останній у грудні 2019 року закрив провадження, вказавши, що спір не є правовим, носить політичний характер, тому не підсудний суду.

Позов Януковича проти ВР: що відомо

6 грудня 2021 року стало відомо, що експрезидент Віктор Янукович подав до Окружного адміністративного суду Києва позов проти Верховної Ради.

30 грудня Окружний адмінсуд відкрив провадження за позовом експрезидента. У ньому Янукович заперечує законність ухвали парламенту 2014 року про самоусунення від виконання повноважень президента.