Хакери атакували близько 70 центральних і регіональних сайтів - Держспецзв’язку

UNN

Хакери вночі атакували близько семи десятків сайтів центральних органів виконавчої влади і регіональних сайтів України. Про це заявив під час брифінгу у п’ятницю заступник голови Держспецзв'язку Віктор Жора, передає кореспондент УНН.

Цитата:

“Було атаковано близько семи десятків центральних і регіональних сайтів, сайтів центральних органів виконавчої влади і регіональних”, - сказав Жора.

Деталі

Наразі суттєва частина цих ресурсів вже відновила роботу, зазначив він.

“Я переконаний, що протягом сьогоднішнього дня нам вдасться зібрати доказову базу і почати аналіз файлів журналів. Детальний розбір буде тривати далі, але, сподіваюсь, до кінця дня ми зможемо отримати цілісну картину того, що відбулось”, - додав він.

Контекст

У ніч з 13 на 14 січня було здійснено хакерську атаку на низку урядових сайтів, зокрема МЗС, МОН та інші.

Не працювали сайти Міністерства закордонних справ та Міненерго, ДСНС та МОН. ЗМІ писали про те, що сайт КМУ також заблоковано, однак станом на 8:30 працював доступ до урядової сторінки. Сайт "Дії" також "лежав".

Зловмисники на головних сторінках цих сайтів розмістили повідомлення провокаційного характеру. При цьому в мережі шириться начебто заява самих хакерів, у якій стверджується, що “усі ваші особисті дані були завантажені у загальну мережу”.

Роботу більшої частини атакованих державних ресурсів вже відновлено. Контент сайтів при цьому залишився без змін, і витоку персональних даних не відбулося, інші сайти відновлять роботу найближчим часом, вказують у СБУ та Мінцифрі.

Зараз Держспецзв'язку спільно зі Службою безпеки України та Кіберполіцією збирає цифрові докази та займається розслідуванням інциденту.