Янукович подав черговий позов у суд, щоб повернути статус президента

Стопкор

Президент-втікач Віктор Янукович подав ще один позов до Окружного адмінсуду Києва. Він вимагає визнати неправомірними повноваження Верховної Ради позбавляти звання президента у спосіб інший, окрім імпічменту.

Експрезидент України Віктор Янукович Фото: news-cloud.net

Представниця ВРУ в Конституційному суді Ольга Совгиря повідомила, що експрезидент України Віктор Янукович подав черговий позов до ОАСК.

“Він вимагає визнати відсутність у Верховної Ради повноважень позбавляти звання Президента України у спосіб інший, окрім імпічменту”, - написала вона у Telegram.

Совгиря зазначила, що ОАСК вже відкрив провадження у цій справі і призначив справу до розгляду. Вона буде проводитися у спрощеному провадженні без виклику сторін та проведення судових засідань.
Нагадаємо:

24 січня 2019 року Оболонський райсуд Києва визнав Януковича винним за статтею "Державна зрада" та заочно засудив його до 13 років в'язниці. Також суддя оголосив, що сторона обвинувачення довела: Янукович сприяв Росії у веденні агресивної війни проти України. Його захист оскаржив рішення.

У грудні 2021 року Верховний суд розглянув касаційні скарги захисту експрезидента України Віктора Януковича по справі державної зради. Повідомляється, що вирок залишили без змін.

Окружний адмінсуд Києва (ОАСК) відкрив провадження за позовом ексглави держави Віктора Януковича до Верховної Ради у спорі щодо визнання факту його самоусунення від здійснення конституційних повноважень президента України.