Масштабна кібератака на українські сайти: у Держспецзв'язку повідомили подробиці

АСПІ

У ніч з 13 на 14 січня було здійснено хакерську атаку на низку урядових сайтів України. Не працювали, зокрема, сайти Міністерства закордонних справ та Міненерго, ДСНС та МОН тощо.

Кілька десятків сайтів центральних органів виконавчої влади і регіональних сайтів України було атаковано хакерами. Про це повідомив під час брифінгу у п’ятницю заступник голови Держспецзв'язку Віктор Жора.

"Було атаковано близько семи десятків центральних і регіональних сайтів, сайтів центральних органів виконавчої влади і регіональних", - повідомив Жора. Повідомляється, що зловмисники на головних сторінках цих сайтів розмістили тексти провокаційного характеру.

Зараз більша частина цих ресурсів вже відновила роботу, зазначив він. Фахівці продовжують працювати над вирішенням проблеми.

"Протягом сьогоднішнього дня, вважаю, нам вдасться зібрати доказову базу і почати аналіз файлів журналів. Детальний розбір буде тривати далі, але, сподіваюсь, до кінця дня ми зможемо отримати цілісну картину того, що відбулось", - додав він.

Як інформувало раніше ASPI news, у грудні 2021 року в Україні було припинено та нейтралізовано 59 кібератак на інформаційні системи органів державної влади. Також нагадаємо, на Харківщині правоохоронці викрили російську ботоферму.