Столтенберг: Путін хоче домінувати над сусідами, але ми на це відреагуємо

Букви

Про це повідомляє італійський телеканал Repubblica.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг в інтерв’ю телеканалу повідомив, що перемовини з Москвою виявилася важкими.

“НАТО буде поруч з Україною, якщо Росія нападає на неї”, – сказав він.

Генсек це заявив після засідання Ради Росія-НАТО.

Днем раніше Єнс Столтенберг сказав, що вони відмовили Росії в деяких вимогах. А саме у питанні розширення Північноатлантичного Альянсу та присутності військ на його східному фланзі.

“Альянс відкидає вимоги не приймати жодних нових членів до НАТО і вивести сили з територій східних союзників. Союзники, зі свого боку, підтвердили свою політику відчинених дверей і право кожної держави обирати власні безпекові домовленості”, – заявив Єнс Столтенберг.

В НАТО підтверджують, що вони проти того, що їх можуть позбавити можливості захищати та обороняти один одного. Це стосується також присутності військ НАТО у східній частині Альянсу. Верховний представник Європейського Союзу Жозеп Боррель зазначив, що Росія звернулася до США і НАТО з пропозиціями, які суперечать принципам європейської системи безпеки.

Відомо, що Європейський Союз діятиме рішуче у разі ескалації збройної агресії Росії проти України. При цьому ситуацію, котра загрожує усьому регіону, слід обговорювати з усіма зацікавленими сторонами.

Нагадаємо, що в США оголосили про намір внести законопроєкт, котрий дасть змогу оголосити Україну країною НАТО-плюс. Це сприятиме суттєвому збільшенню фінансування військової допомоги летального спрямування.