В ОП розраховують, що Чехія підпише декларацію про європерспективу України

Укрінформ

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба глави держави.

Під час телефонної розмови Жовква привітав співрозмовника з ухваленням увечері 13 січня парламентом Чехії вотуму довіри коаліційному уряду країни на чолі з Петром Фіалою.

Заступник керівника ОП докладно ознайомив Пояра з актуальною безпековою ситуацією на кордонах України та на Донеччині, а також поінформував про зусилля України, спрямовані на мирне врегулювання українсько-російського конфлікту.

Було позитивно відзначено скоординовану позицію всіх партнерів України, передусім держав - членів Європейського Союзу й НАТО, щодо недопущення подальшої ескалації з боку РФ.

Окрему увагу під час розмови було приділено реалізації євроатлантичної стратегії України в контексті підготовки до саміту НАТО в Мадриді у червні 2022 року.

Співрозмовники домовилися про подальшу взаємодію з метою реалізації європейських прагнень нашої держави, зокрема в контексті чеського головування в Раді ЄС у другій половині 2022 року.

Читайте також: В ОП очікують на розширення кола прихильників європерспективи України

«Ми розраховуємо, що підтримка європейських прагнень України буде серед пріоритетів чеського головування в Раді ЄС, а Чехія зможе приєднатися до кола держав, які офіційно підтримали надання Україні європейської перспективи», - заявив заступник керівника ОП.

Сторони також обговорили подальшу взаємодію в межах Кримської платформи.

Було також підтверджено взаємну налаштованість на проведення зустрічі Президента України Володимира Зеленського й Прем’єр-міністра Чеської Республіки за найближчої зручної нагоди.

Як повідомляв Укрінформ, 4 січня міністри закордонних справ України і Чехії Дмитро Кулеба та Ян Ліпавський домовилися про спільні кроки задля стримування Росії від розширення агресії.