Енергетика, торгівля, земля: Україна та Азербайджан підписали двосторонні угоди

META

Президент України Володимир Зеленський провів зустріч із колегою з Азербайджану Ільхамом Алієвим. За підсумками зустрічі, яка відбулася у п'ятницю, 14 січня, лідери двох держав підписали низку двосторонніх документів.

Читайте також: Зеленський провів телефонну розмову із Трюдо

Також Зеленський та Алієв підписали спільну декларацію, в якій зафіксовано позицію двох країн щодо протидії гібридним грозам, підтримки суверенітету та територіальної цілісності. Уряди двох країн підписали такі угоди:

Глава України зробив заяву щодо спільної Декларації:

Ми підписали спільну Декларацію між президентами України та Азербайджану. Ми закріплюємо готовність надавати підтримку суверенітету, територіальній цілісності наших держав та народів у міжнародних визнаних кордонах, спільно протидіяти гібридним загрозам, бажанням забезпечити мир та стабільність у Чорноморському та Каспійському регіонах та за його межами.

Як повідомляє Зеленський, під час зустрічі він обговорив із президентом Азербайджану питання, які стосуються економіки, безпеки та торгової співпраці. Також він зазначив, що вперше за 7 років між двома країнами було досягнуто рекордного показника товарообігу:

Товарообіг не тільки не знизився, незважаючи на те, що відбувається по всьому світу і наші держави не виняток, незважаючи на COVID-19 та всупереч пандемії вперше за 7 років товарообіг досяг рекордних показників майже $1 млрд.

Президент України розповів, що у першій половині 2022 року відбудеться засідання міжурядової комісії України та Азербайджану з економічного співробітництва:

Наступний крок – організація засідання Ради президентів України та Азербайджану.

Раніше ми повідомляли, що у НАТО ухвалили рішення про членство України та Грузії.