Демократичні країни повинні рішуче захищати Україну, - держсекретар США

АСПІ

Від розв’язки кризи, викликаної російсько-українськими відносинами, залежить майбутнє міжнародної безпеки. Про це заявив державний секретар США Ентоні Блінкен.

Держсекретар США вважає, що ситуація на кордонах України і Росії – це "значно ширше питання, ніж про Україну". Він додав, що зараз під питанням базові принципи міжнародного миру та безпеки.

"Якась країна не може просто взяти і змінити силою кордони іншої, не може диктувати сусіднім державам і їхнім народам, яку політику їм провадити і з ким вступати в альянси; що якась держава не може претендувати на власну "сферу впливу" – це пережиток минулого сторіччя", - сказав Блінкен в інтерв’ю на MSNBS.

Блінкен додав, що не може розкривати деталі введення санкцій проти Росії. Але він наголосив, що про таку готовність попередили G7, ЄС і країни-члени НАТО.

Як інформувало ASPI news, глава Пентагону Ллойд Остін запевнив Україну у непохитній підтримці. Також нагадаємо, радник із національної безпеки президента США Джейк Салліван наголосив, що запобігання вторгненню РФ на українські території є одним з основних завдань.