Кібератака на Україну: Польща допустила участь російських спецслужб

Новини.LIVE

У Польщі вважають, що до масштабної кібертатаки на Україну можуть бути причетні російські спецслужби. Там подію пов'язують з частиною "типової діяльності" спецслужб РФ.

Про це повідомило Bloomberg.

Читайте також: "Найпотужніша за останні роки" : у Держспецзв'язку назвали наслідки кібератаки на сайти міністерств України

Поки жодна хакерська група не взяла на себе відповідальність за кібератаку, а в Кремлі не відповіли на запит про коментарі. Тим часом, країни Євросоюзу, з якими Україна прагне зміцнити зв'язки, засудили кібератаки, і тільки Польща вказала пальцем на Росію.

"Кібератака, про яку повідомила українська сторона, є частиною типової діяльності спецслужб Російської Федерації", - заявив прес-секретар міністра-координатора спецслужб Польщі Станіслав Жарин.

Додамо, що в ніч на 14 січня сталася найпотужніша кібератака в Україні за чотири роки і на кілька годин вивела з ладу сайти десятків держустанов. Влада не відразу визначила джерело зломів.

В результаті - постраждали 70 держорганів, у тому числі Міністерства закордонних справ і сільського господарства. Розслідування справи триває.

Що відомо про кіберзлочин:

Спочатку з'явилася інформація, що Росія готує нові кібератакина енергетичну систему і урядові вебресурси України, а Сполучені Штати і Великобританія допомагають українській владі протистояти потенційній кіберзагрозі з боку Москви.

А вже 14 Січня хакери атакували сайти уряду і ряду міністерств, зокрема, Міносвіти, МЗС та інших. Повідомлення провокаційного характеру, які вони розмістили на головних сторінках, вже видалені і деякі сторінки відновили роботу. Фахівці не виключають російський слід.