Росія готує спецоперацію, щоб виправдати вторгнення на Донбасі, – розвідка США

depo.ua

США має в своєму розпорядженні розвіддані, які говорять про те, що Росія на Донбасі підготувала проведення операції під чужим прапором, щоб виправдати вторгнення в країну.

Чиновник сказав, що США мають докази того, що бойовики навчені веденню бойових дій у міських умовах та використанню вибухових речовин для проведення актів саботажу проти проксі-сил Росії, повідомляє Depo.Донбас з посиланням на радника із національної безпеки США Джейка Саллівана у коментарі CNN.

Звинувачення перегукується із заявою, опублікованою Міністерством оборони України у п'ятницю, в якій йдеться про те, що російські спецслужби готують провокації проти російських сил у спробі звинуватити в цьому Україну.

"Наше розвідувальне співтовариство отримало інформацію про те, що Росія закладає основу, щоб мати можливість сфабрикувати привід для вторгнення. Ми бачили цю виставу у 2014 році", — зазначив Салліван.

За його словами, додаткові подробиці обіцяють оприлюднити протягом наступних 24 годин.

Представник США заявив, що адміністрація Байдена вважає, що Росія може готуватися до вторгнення в Україну, "яке може призвести до масових порушень прав людини та військових злочинів, якщо дипломатія не досягне своєї мети".

"Російські військові планують розпочати ці дії за кілька тижнів до військового вторгнення, яке може розпочатися між серединою січня і серединою лютого", — сказав чиновник.

Нагадаємо, військові експерти вважають, що Росії не вистачить вантажівок для захоплення України.