РФ готує провокації в Україні, аби виправдати вторгнення — Білий дім

UA.NEWS

США мають дані про те, що Росія готує провокації в Україні.

Про це повідомила у п’ятницю прес-секретар Білого дому Дженніфер Псакі на регулярному брифінгу для журналістів, передає ТАСС.

«Наша інформація також свідчить про те, що російські агенти впливу вже починають фабрикувати українські провокації у державних ЗМІ та соцмережах, щоб виправдати російське втручання та посіяти розкол в Україні. Наприклад, російські офіційні особи й агенти впливу наголошують на історіях про погіршення ситуації з правами людини в Україні та посилення войовничих настроїв українських лідерів»

Схожу інформацію оприлюднив телеканал CNN із посиланням на чиновника США. За його словами, США мають докази, що російські оперативники проходять підготовку для ведення війни у межах міста та застосування вибухових пристроїв з метою вчинення підривних дій проти маріонеткових сил Росії в ОРДЛО.

Це твердження повторює заява Головного управління розвідки Міністерства оборони України, в якій йшлося про те, що спеціальні сили РФ готують провокації проти російських сил, аби звинуватити Україну.

Нагадаємо, що раніше у п’ятницю радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван під час брифінгу у Білому домі підтвердив, що Росія може сфабрикувати привід для нового вторгнення до України. Чиновник зазначив, що російські військові планують розпочати цю діяльність за кілька тижнів до військового вторгнення, яке може розпочатися між серединою січня та серединою лютого. За його словами, такий сценарій спостерігався у Криму у 2014 році.

Співголова Громадської ініціативи «Права Справа» Справа» Дмитро Снєгірьов повідомив, що Росія готує диверсійний теракт із використанням хімічної зброї поблизу Слов’янська. Кремль планує використати його як привід для широкомасштабного вторгнення в Україну для «захисту співвітчизників».

11 січня Росія розпочала нові військові навчання поблизу кордонів з Україною. Маневри проходять на загальновійськових полігонах у Воронезькій, Білгородській, Брянській та Смоленській областях. У них вперше за тривалий час задіяли вкрай небезпечні вогнеметні системи ТОС-1 «Буратіно» та їхні модернізовані версії ТОС-1А «Солнцепек».