ЗСУ стануть ефективною бойовою одиницею союзних військ НАТО, – Залужний

АСПІ

Головнокомандувач Збройних сил України генерал-лейтенант Валерій Залужний переконаний, що ЗСУ стануть ефективною бойовою одиницею союзних військ НАТО. Він запевнив, що Збройні сили, разом з усім українським народом, готові діяти за будь-яких сценаріїв розвитку ситуації.

Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний взяв участь у засіданні Військового комітету НАТО на рівні головнокомандувачів (начальників генеральних штабів НАТО) у форматі + Україна під керівництвом голови Військового комітету НАТО адмірала Роба Бауера. Про це повідомив Генеральний штаб ЗСУ у Facebook напередодні.

Зокрема, Залужний під час свого виступу ознайомив учасників із поточною ситуацією щодо безпеки навколо кордонів України, на тимчасово окупованих територіях та в районі проведення операції Об'єднаних сил.
"Росія не змирилася з європейським вибором українського народу і продовжує агресію проти нас і нарощує свою військову присутність навколо нашого кордону", – сказав головнокомандувач ЗСУ.

Також Залужний зосередив увагу на використанні державою-агресором інструментів гібридної війни, серед яких і газовий шантаж, так звана міграційна криза, та інформаційна війна.

"Загроза нового етапу збройної агресії Росії поряд з її ультиматумом Заходу вимагають комплексної та консолідованої відповіді, яка ґрунтується на непорушних цінностях демократичного світу", – наголосив Залужний.

Нагадаємо, що, за інформацією головнокомандувача Збройних сил України Валерія Залужного, поблизу державного кордону України та лінії розмежування з тимчасово окупованими територіями Криму та Донбасу, розгорнуто 46 російських батальйонних тактичних груп, 12 тактичних груп, дві ракетні бригади. Загальна чисельність російського збройного формування біля ОРДЛО становить 37 тисяч солдатів. Також ASPI news повідомляло, що, за словами Залужного, ЗСУ готуються дати відсіч росіянам, у разі широкомасштабної агресії проти України.