У 18 громадах Донбасу через питання безпеки не буде місцевих виборів

depo.ua

Перші місцеві вибори на Донбасі у 18 територіальних громадах неможливо провести 27 березня 2022 року через безпеку.

У ЦВК нагадали, що 23 грудня 2021 року вкотре зверталися з відповідним запитом до Донецької та Луганської ОДА.

"У відповідь на звернення Комісії від Донецької та Луганської обласних державних адміністрацій – обласних військово-цивільних адміністрацій надійшли листи з чіткими та однозначними висновками, у яких йдеться про неможливість провести перші місцеві вибори на окремих територіях Донецької та Луганської областей", – йдеться у повідомленні.

Зокрема, у матеріалах ОДА зазначено, що "Спеціальною моніторинговою місією ОБСЄ на непідконтрольній українській владі території зафіксовано важке озброєння, розміщене з порушенням ліній відведення, передбачених положеннями Мінських угод, яке за своїми характеристиками дозволяє легко вражати цілі на відстані 15-20 км".

Також, за інформацією ОДА, "в умовах всеосяжного режиму припинення вогню незаконні збройні формування активно застосовують тактику дистанційного мінування, підпалюють сухостій поблизу позицій Збройних Сил України та населених пунктів".

У ЦВК зазначають, що таким чином, враховуючи висновки Командування ООС, ГУ Служби безпеки України та Національної поліції в Донецькій та Луганській областях, за результатами робочої наради всіх відповідних відомств з проведення місцевих виборів, у зв'язку з озброєною агресією Російської Федерації проти України, що триває. Донецька та Луганська обласні державні адміністрації – обласні військово-цивільні адміністрації встановили неможливість забезпечити належну безпеку громадян та уникнути терористичної загрози під час організації та проведення виборів".

До таких громад входять 10 сільських, селищних, міських територіальних громад Бахмутського, Волноваського, Маріупольського та Покровського районів Донецької області та 8 – Сєверодонецького та Щастінського районів Луганської області.

Нагадаємо, 31 жовтня 2021 року не відбулися вибори у Сіверськодонецьку і в ще 16 громадах.