Білий дім поки не може назвати відповідальних, а в РНБО вважають, що за кібератакою, ймовірно, стоїть Росія

Судебно-юридическая газета

Сполучені Штати Америки здійснюють оцінку наслідків кібератаки на урядові сайти в Україні разом з українською стороною і поки не визначили відповідальних за напад. Про це заявили у Раді національної безпеки США.

Про це повідомляє «Голос Америки».

«США та наші союзники та партнери занепокоєні цією кібератакою, президента вже поінформовано. Ми контактуємо з українською стороною та запропонували нашу підтримку під час розслідування Україною наслідків та характеру [кібератаки] та відновлення від інцидентів. Зараз ми не можемо назвати відповідальних. Ми продовжуємо оцінку наслідків разом з українською стороною, але схоже, що вони мають обмежений характер, а робота сайтів відновлюється. Ми будемо консультуватись з союзниками та партнерами, включно з Україною, щодо цієї ситуації», - заявили у Білому домі.

В уряді США також відзначили, що готові надати Україні усю необхідну для відновлення допомогу.

Раніше у Службі безпеки України відзначили, що станом на вечір за київським часом СБУ, Держспецзв'язок та інші уповноважені на це органи державної влади займаються розслідуванням інциденту, продовжують збір цифрових доказів та опрацьовують коло осіб, які можуть бути причетні до нього».

У коментарі «Голосу Америки» секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що «цілком зрозуміло, у нас є єдина країна, яка на сьогоднішній день цим питанням може займатися в такому обсязі».

«Це Російська Федерація», - заявив Данілов, відзначивши, що розслідування інциденту відбувається зараз.

За словами Данілова, організатори нападу не досягнули поставленого завдання.

«Вони хочуть, щоби певні процеси припинили існування, тому що ті інституції, які є, вони є вкрай важливими для існування взагалі системи державного управління», - заявив Данілов.

Також «Судово-юридична газета» писала, що атаку на офіційні сайти України здійснили, ймовірно, з Росії, – урядові експерти.

Крім того, «польські» хакери, які зламали сайт МЗС, залишили «послання» українцям ламаною польською мовою.

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Youtube Право ТВ, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.