Не було враження, що Європа на порозі великої війни — журналіст про саміт НАТО з РФ

Громадське радіо

Обговорювали із шеф-редактором новин Суспільного Андрієм Діхтяренком.
Андрій Діхтяренко: Не було враження, що Європа зараз стоїть на порозі великої війни. Однак теми, конфігурації обговорення, риторика російських учасників, викликають занепокоєння. Дипломат Олександр Грушко заявив, що «загрозою для України є вона сама» і «хай виконує Мінські угоди», певна річ, так, як розуміє цей пакет домовленостей РФ.

Пропонують, щоб НАТО відкотилося до версії 1997 року. Це зараз сприймається дивно. Сьогоднішні атаки на українські сервери показують, що гра триває.

Формат саміту не передбачав присутності журналістів, проходив за закритими дверима. Ми можемо судити про нього за розмовами у кулуарах, офіційними заявами представників перемовин: Столтенберг, Шерман та Грушко. Вони сказали, що брюссельські перемовини були глибокими та відвертими. Навіть представники РФ були задоволені тим, наскільки глибоко сторони доносили думку один до одного.

Думаю, усім стало зрозумілим, що насправді хочуть росіяни та що хоче НАТО.

Навіть якщо ти отримуєш чітку відмову на свої бажання чи пропозиції, розумієш реальність. Ці розмови були потрібними сторонам, щоб не чекати зайвої загрози. Це було корисним і для України теж.
Повністю програму слухайте в аудіофайлі
При передруку матеріалів з сайту hromadske.radio обов’язково розміщувати гіперпосилання на матеріал та вказувати повну назву ЗМІ — «Громадське радіо». Посилання та назва мають бути розміщені не нижче другого абзацу тексту