США влаштують РФ "гучні розбірки" в Радбезі ООН в разі її вторгнення до України - FP

ТСН

США влаштують "гучні публічні розбірки" з Росією в Радбезі ООН в разі вторгнення російських військ до України.

Про це із посиланням на власні джерела повідомляє Foreign Policy.

За даними видання, адміністрація американського президента Джо Байдена намагатиметься "підкреслити дипломатичну ізоляцію Росії", а також, за можливості, "вбити клин" між РФ і Китаєм.

Американський високопосадовець на умовах анонімності розповів, що США вже інформують ключових союзників у Європі та Раді Безпеки ООН щодо російської військової діяльності і готуються до потенційного публічного протистояння.

"Це зусилля стане для пані посла США в ООН Лінди Томас-Грінфілд серйозною перевіркою її навичок ведення дебатів, оскільки вона зустрінеться віч-на-віч з послом Росії Василем Небензею", - йдеться у матеріалі.

Співрозмовник видання також підкреслив, що військова загроза Росії завдає удару "в саме серце Статуту ООН". "Є цінність у приверненні уваги до кризи, - додав він. - Це продемонструвало б, наскільки ізольована Росія у Раді Безпеки ООН та на світовій арені".

Автори наголошують, що "плани США є попередніми і можуть не здійснитися, якщо Сполучені Штати та Росія досягнуть згоди на поточних переговорах".