"Ми повинні нарешті вивчити уроки історії": глава МЗС Литви заявив, що поступки Росії лише стимулюватимуть її агресію

Pravdatutnews

Міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс заявив, що поступки Росії лише посилять напругу в регіоні та стимулюватимуть агресію з боку Москви. Про це повідомляє"Європейська правда", посилаючись на портал Delfi.

Через агресивну політику Росії ситуація у Східній Європі залишається напруженою: Росія продовжує дислокацію збройних сил біля кордонів з Україною, а також військовий конфлікт у східній Україні, ігнорує міжнародне право, висуває нові вимоги до європейської спільноти через нібито існуючі для Росії загрози, хоча загроза безпеці в першу чергу походить від самої Росії, — заявив Ландсбергіс на зустрічі глав МЗС країн ЄС у французькому Бресті.

Ми повинні нарешті вивчити уроки історії, що терпимість до агресивної політики лише посилює напругу та стимулює ще більшу агресію, — додав він.

За його словами, не менш важливо зміцнювати співпрацю ЄС та НАТО з метою забезпечення ефективної оборонної політики, посилення східного флангу НАТО та допомоги східним сусідам у створенні стійкості до зовнішніх загроз.

Розповідаючи про ситуацію з безпекою в Україні, міністр зазначив, що жодні рішення не повинні ухвалюватися без України.

Українці виграли битву за європейський напрямок ще у 2014 році — вони заплатили і все ще платять високу ціну за європейський вибір — тому ми не можемо перед ними зачинити двері, — наголосив Ландсбергіс.

Він зазначає, що ЄС має не лише зміцнювати співпрацю та діалог з Україною у сферах безпеки та оборони, але й бути готовим вжити жорстких політичних та економічних заходів, якщо Росія вирішить перейти до військових дій.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, щоЛитва планує забезпечити Україну летальною зброєю та військовими інструкторами.

Карина Бовсуновська — pravdatutnews.com