Суд арештував майно ексміністра Демчишина - подробиці

Слово і Діло

Печерський районний суд Києва арештував майно колишнього міністра енергетики та вугільної промисловості України Володимира Демчишина, який підозрюється у сприянні створенню терористичної організації (ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 258-3 Кримінального кодексу України).
Про це повідомляє видання «Главком», з посиланням на інформацію суду.
Зазначається, що під арештом опинилися: домоволодіння, частина житлового будинку загальною площею 389,6 кв. м, земельна ділянка площею 0,039 га, частина земельної ділянки загальною площею 0,06 га. А також частки у статутних капіталах компаній: «Лозонско Файненс ЛТД» (Британські Віргінські острови, частку в розмірі 100%), «Вестал Холдінгз ЛТД» (Кіпр, 9,99%), «АйСію Холдінгз Лімітед» (Британські Віргінські острови, 9,99%), АТ «Банк Авангард» (9,99%).

При цьому, рішенням суду заборонено державним реєстраторам і Нацбанку вчиняти реєстраційні дії щодо арештованого майна ексміністра Демчишина.
Варто зазначити, що Володимир Демчишин був міністром енергетики та вугільної промисловості України у другому уряді Арсенія Яценюка (2014-2016 роках).
Нагадаємо, у листопаді колишнього міністра енергетики та вугільної промисловості Володимира Демчишина викликали до Держбюро розслідувань як підозрюваного у справі про контрабанду вугілля.
Йому заочно вручили підозру в контрабанді вугілля з окупованого Донбасу.
Згідно з даними слідства, він у грудні 2014 - лютому 2015 року призначив на посади держпідприємств на окупованих територіях представників терористичних організацій «Л/ДНР». А також нібито змусив керівництво «Центренерго» укласти кілька угод з ними, в тому числі на поставку вугілля на загальну суму понад 3 млрд гривень.
Також, «Слово і діло» писало про те, як змінювалися запаси вугілля на українських ТЕС та ТЕЦ.
Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps
Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.