Донецька та Луганська облдержадміністрації надали висновки щодо можливості проведення перших місцевих виборів

АСПІ

Обласні Донецька та Луганська військово-цивільні адміністрації надали висновки щодо проведення місцевих виборів у 18 територіальних громадах 27 березня 2022 року. У ДонОДА та ЛОДА запевняють, що волевиявлення громадян на зазначених територіях провести неможливо.

Від Донецької та Луганської обласних державних адміністрацій — обласних військово-цивільних адміністрацій надійшли листи з чіткими та однозначними висновками, у яких йдеться про неможливість провести перші місцеві вибори депутатів окремих сільських, селищних, міських рад та відповідних сільських, селищних, міських голів на окремих територіях Донецької та Луганської областей. Про це інформує ЦВК.

За інформацією місцевих адміністрацій, наразі незаконні збройні формування активно застосовують тактику дистанційного мінування, підпали сухостою поблизу позицій Збройних Сил України та населених пунктів. Таким чином, враховуючи висновки Командування ООС, Служби безпеки та Національної поліції в Донецькій та Луганській областях, за результатами робочої наради усіх відповідних відомств з питання проведення місцевих виборів, у зв’язку з триваючою збройною агресією Російської Федерації проти України, встановлена неможливість забезпечити належну безпеку громадян та уникнути терористичної загрози під час організації та проведення перших місцевих виборів 27 березня 2022 року на окремих територіях Донецької та Луганської областей, до яких належать 10 сільських, селищних, міських територіальних громад Бахмутського, Волноваського, Маріупольського і Покровського районів Донецької області та 8 — Сєвєродонецького і Щастинського районів Луганської області.

Нагадаємо, у 2021 році 25 народних депутатів пропустили практично 90% голосувань у Верховній Раді. Найактивніше у 2021 році голосували нардепи з парламентських фракцій "Слуга народу" та "Європейська солідарність", а найменше – представники "Опозиційної платформи – За життя". Також ми писали про те, що ексрадник секретаря РНБО України Сергій Сивохо вважає, що дистанційне проведення виборів в електронному форматі могло б сприяти реінтеграції Донбасу. На його думку, таке голосування можна проводити вже зараз.