Хакери, пов'язані з спецслужбами РФ, зламали "адміністратора" державних сайтів України, - СБУ

АСПІ

СБУ разом зі Держспецзв'язку та Кіберполіцією проводить розслідування кібератаку на сайти органів державної влади, яка сталася в ніч з 13 на 14 січня. Загалом було атаковано понад 70 державних веб-сайтів, 10 з яких зазнали несанкціонованого втручання.

У СБУ з великою ймовірністю стверджують, що серед інших мала місце так звана supply chain attack, тобто атака через ланцюжок поставок. Зловмисники зламали інфраструктуру комерційної компанії, що мала доступ з правами адміністрування веб-ресурсів, постраждалих внаслідок атаки, інформують у пресцентрі спецслужби.

Важливим завданням було встановити метод реалізації атаки, зібрати цифрові докази, а також у стислі строки відновити працездатність веб-ресурсів. Упродовж суботи та неділі фахівці продовжать роботи із розслідування для встановлення його замовників і подальшої офіційної атрибуції. Наразі можна говорити, що є окремі ознаки причетності до інциденту хакерських груп, пов’язаних зі спецслужбами РФ, зазначають в українській спецслужбі.

Нагадаємо, ASPI news інформувало, що вчора зранку в Україні не працювали сайти Кабміну
МЗС України, ДСНС, Мінспорту, МОН, Міненерго, Мінагрополітики, Дії та інших. Більшість державних ресурсів вже відновили свою роботу. При цьому контент сайтів не був змінений, а витоку персональних даних українських громадян не сталося. Також ми писали, що кіберексперти НАТО в Брюсселі діляться з Україною наявною у них інформацією щодо атаки хакерів на держсайти. Найближчими днями Альянс та Україна підпишуть угоду про посилення протидії кіберзагрозам. Україна отримає доступ до платформи НАТО з обміну інформацією про шкідливі програми. У свою чергу Європейський Союз не поспішає зі звинуваченнями, але має намір відправити своїх фахівців для аналізу ситуації та обставин проведення масштабної кібератаки. Колишній посол США в Росії, колишній спеціальний помічник 44-го президента президента США Барака Обами з питань національної безпеки, не виключає, що РФ вже почала атакувати Україну через масштабну хакерську атаку на державні сайти.