У США підготували 18 сценаріїв на випадок вторгнення Путіна в Україну

Український репортер

Заступниця держсекретаря США Вікторія Нуланд заявила, що Сполучені Штати підготували 18 різних сценаріїв на випадок російського вторгнення в Україну.
Про це вона розповіла в інтерв’ю Financial Times.
«Я не збираюся розкривати 18 різних сценаріїв… Я просто скажу, що наші переговори, які ми ведемо з нашими союзниками, спрямовані на те, щоб заподіяти дуже гострий біль і дуже швидко, якщо Росія зробить цей крок у будь-якій формі», — сказала Нуланд.
Заступниця держсекретаря США зазначила, що санкції США та Європи щодо Росії можуть відрізнятися.
Вона також підкреслила, що двері для дипломатичного пошуку виходу із ситуації відкриті, а на даному етапі сторони просто «почули одна одну». На її думку, для досягнення якихось конкретних, юридично зобов’язуючих угод потрібно більше часу.
«Ми сподіваємося та очікуємо, що Москва залишиться за столом переговорів і вестиме дискусії з низки питань, але вибір за Путіним», — додала заступниця держсекретаря.
14 січня прессекретарка Білого дому Дженніфер Псакі підтвердила інформацію у ЗМІ про те, що США має інформацію про підготовку Росією провокації на Донбасі.
Раніше видання The Guardian повідомило, що Росія розмістила на території України диверсантів для спецоперації, яка може стати приводом для військового вторгнення.
До цього про підготовку РФ провокацій на Донбасі повідомили телеканал CNN та Головне управління розвідки Міністерства оборони України.
З кінця жовтня Росія стягує війська до українських кордонів. Раніше західні ЗМІ з посиланням на джерела повідомляли, що російське вторгнення в Україну може статися на початку 2022 року, до цього залучать близько 175 тисяч військовослужбовців РФ.
Читайте також:

Загроза вторгнення: Путін перекидає “Іскандери” з Далекого Сходу до західних регіонів (+відео)

Додати в обране 0