Зброї для деблокади Маріуполя в України немає, на жодний із дипломатичних варіантів РФ не згодна – Зеленський

Гордон

Україна просить у партнерів потрібну зброю, щоб деблокувати Маріуполь. Про це президент України Володимир Зеленський сказав 10 травня у зверненні до парламенту Мальти, яке опублікував Офіс президента."Від початку повномасштабного вторгнення російська армія намагається блокувати наші міста. Окупанти влаштували на нашій землі справжнє пекло в місті Маріуполі... Чи знали в Росії, що відбувається в Маріуполі? Так, знали. Але в російської армії був наказ саме зруйнувати це місто. І вбити якнайбільше наших людей", сказав Зеленський.

Він наголосив, що Україна використовує всі можливі дипломатичні інструменти, щоб організувати порятунок захисників Маріуполя, які продовжують опір на території заводу "Азовсталь". Але Росія не дає згоди "на будь-який із багатьох запропонованих варіантів".

"Ми запитували в наших партнерів і необхідну зброю, щоб деблокувати Маріуполь і врятувати всіх людей і військових, і цивільних. Але саме тієї зброї і саме в такому обсязі, як потрібно для деблокади Маріуполя, у нас поки немає. Що це означає? Ви можете повністю зрозуміти це, просто згадавши, яке значення мали у весняному мальтійському небі 1942 року британські "Спітфаєри", сказав Зеленський.

Він зазначив, що тоді сучасні винищувачі змінили перебіг битви за Мальту і допомогли знищити амбіцію тодішнього агресора із захоплення острова, а тепер Україна потребує схожої місії від своїх партнерів щоб знищити амбіцію нинішнього агресора із захоплення України та інших європейських держав.

"Ми потребуємо літаків, гвинтокрилів, спеціальної артилерії та іншої зброї, бо зараз, як і 80 років тому, майбутнє Європи визначається на полі бою", наголосив президент України.