Зеленський у парламенті Мальти: Настав час зупинити привілеї для громадян Росії. Не дозволяйте використовувати свій острів

Гордон

Президент України Володимир Зеленський 10 травня закликав Мальту заблокувати нерухомість, яхти, які належать росіянам, а також діяльність у країні російських компаній. Його звернення до парламенту Мальти опублікував Офіс президента.Зеленський наголосив, що після тисяч воєнних злочинів російської армії в Україні "приймати на своїй землі людей із російським паспортом і тим більше пов'язаних формально чи неформально з російською державою це тепер небезпека".

"Настав час зупинити чинні привілеї для громадян Росії. Починаючи від золотих паспортів із привілеями і закінчуючи подвійним громадянством. Не дозволяйте, будь ласка, використовувати себе, не дозволяйте використовувати свій острів! Перевіряйте, хто з росіян намагається сховатися, використовуючи саме вашу юрисдикцію і вашу землю", сказав президент.

Він закликав блокувати нерухомість, яхти та рахунки, які належать росіянам, діяльність російських IT- та блокчейн-компаній, російські пропагандистські канали.

"Це в Росії вже давно здебільшого не просто бізнес. А структури, пов'язані з агресивною російською державою", наголосив президент.

Він також нагадав, що ембарго на російські нафту, нафтові суміші та нафтопродукти потрібна умова для припинення російського вторгнення в Україну.

"Я знаю, що для вас, а також для деяких інших європейських країн це дуже чутлива тема. Враховуючи, що судна під вашим прапором використовуються для транспортування, зокрема, й російської нафти. Але кожен долар і кожне євро, які ви можете заробити на цьому, будуть перекриті дуже значними й болісними втратами, якщо все ж таки не вдасться зупинити продовольчу кризу а отже, і міграційну кризу і якщо російське вторгнення піде далі у Європу", наголосив Зеленський.

Війна Росії проти України. Головне (оновлюють)