"У нас відібрали порти": Орбан пояснив позицію щодо нафтового ембарго. На заяву відреагувала Хорватія

UNN

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан сказав, що країні важко відмовитися від нафти рф нібито тому, що в країни немає виходу до моря, оскільки порти “відібрали”. Він натякнув на Хорватію, де відреагували на цю заяву і зазначили про неприпустимість територіальних претензій з боку Угорщини. Про це повідомляє УНН з посиланням на угорське видання Тelex та хорватське HRT.

Детали

Як заявив Орбан, пропозиції ЄС щодо заборони на імпорт нафти рф не враховують, що Угорщина може отримувати її лише через наземний нафтопровід з росії, або ж з півдня, але для цього потрібно було б, щоб Хорватія збільшила потужності.

“Ті, у кого є море і порти, можуть привозити нафту на танкерах. Якби у нас їх (порти) не забрали, то й у нас був би порт”, — сказав угорський прем’єр, натякаючи на порт Рієка.

У відповідь Хорватія викликала угорського посла, а посол Хорватії в Угорщині звернувся до угорського Міністерства закордонних справ з вимогою роз’яснити заяви, оскільки вони “надмірно шкодять добросусідським відносинам”.

“Хорватія засуджує заяву прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана. Ми також засуджуємо будь-які територіальні претензії до інших суверенних держав”, — йдеться в заяві МЗС Хорватії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вперше в історії. В Угорщині на посаду президента вступила жінка