Нідерланди, Італія та Бельгія передадуть Україні додаткові САУ калібру 155 мм

Информационное сопротивление

Нідерланди, Італія та Бельгія погодилася на передачу Україні додаткового озброєння. Йдеться про американські самохідні артилерійські установки M109, або німецькі PzH – 2000.

Про це повідомив речник Пентагону Джон Кірбі, пише Мілітарний з посиланнім на Armyrecognition.

Він зауважив, що Україна робить акцент на гаубицях типу M109, оскільки вони забезпечують більшу мобільність на полі бою порівняно з буксирувальними гарматами M777.

Тож Нідерланди, Італія та Бельгія погодилася на передачу такого озброєння. Це будуть або M-109, або німецькі PzH-2000. Про яку саме версію САУ M109 йдеться наразі невідомо. Джон Кірбі повідомив, що інструктори з США навчають українських артилеристів. Наразі вже понад 220 українських військових завершили підготовку по роботі з M777, а ще понад 150 продовжують навчання.

Також відомо, що українські військові отримають дивізіон САУ PzH-2000. 7 одиниць відправить Німеччина та ще 5 – Нідерланди.

M109 – американська самохідна артилерійська система, що перебуває на озброєнні армії США та низки інших країн світу.

Розроблена вона була на початку 1960-х років, для заміни самохідної гармати M44, що створювалася на базі легкого танка M41 «Вокер Бульдог». Перебувала в серійному виробництві ВПК США з 1962 по 2003 рік, під час виробництва вона неодноразово модернізувалась, також випускалася за ліцензією в 1990-х роках у Південній Кореї.

На початку травня стало відомо, що Норвегія має намір поставити до України гусеничні 155-мм самохідні гаубиці. Йдеться про модернізовані M109 – M109A3GN. Як повідомляла група «ІС», Франція поставить в Україну САУ і протитанкові ракети. Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на аккаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу.