Палата представників США схвалила майже 40 мільярдів доларів допомоги Україні

Прямий

Нижня палата Конгресу США ухвалила проєкт закону H.R. 7691, який передбачає додаткове виділення близько 40 мільярдів доларів для реагування на агресію Російської Федерації проти України.

Про це йдеться у трансляції Палати представників.,

Документ підтримали 368 законодавців, 57 висловилися проти. Тепер законопроєкт буде переданий на розгляд Сенату.

США та Німеччина домовились не визнавати жодних кроків, які передбачатимуть зміну державних кордонів України Як заявила перед голосуванням авторка законопроєкту конгресвумен Роза ДеЛауро, Україна потребує термінової допомоги, і США можуть її надати.

“Ми несемо моральну відповідальність за надання цієї підтримки, щоб допомогти покласти край тяжким втратам життів, притягнути Путіна та його прибічників до відповідальності та захистити глобальну демократію”, – заявила конгресменка.

Відомо, що схвалений пакет включає понад 18,7 мільярда доларів військової допомоги та безпекової допомоги як Україні, так і для поповнення запасів техніки США, яку передали раніше.

Документ також передбачає майже 8,8 мільярда доларів для фонду економічної підтримки України,

а також 5 мільярдів доларів на розв’язання проблеми дефіциту продовольства у світі, спричиненого війною.

Слід зауважити, що Байден попросив законодавців погодити допомогу на 33 млрд доларів. Однак законодавці збільшили попередній запит президента, передбачивши додатково 3,4 мільярда доларів на військову допомогу і ще 3,4 мільярда доларів на гуманітарну допомогу.

Як відомо, президент США Джо Байден підписав закон про ленд-ліз для України.

Документ, відомий як Закон про ленд-ліз про оборону демократії України від 2022 року, прискорить передачу в Україну важливого військового обладнання та інших критичних завдяки скороченню бюрократичних процедур у США.

Незалежна Україна буде існувати набагато довше, ніж Путін – держсекретар США Разом з тим невдовзі сенатори США представлять резолюцію щодо визнання Росії державою-спонсором тероризму Таке рішення означатиме повну дискваліфікацію РФ із цивілізованого світу.

До слова США направляють до України новий пакет військової допомоги у розмірі 150 мільйонів доларів. До нього увійдуть артилерійські снаряди, радари для контрбатарейної боротьби та ін.

Крім того, конгресмен Адам Кінзінгер (республіканець від Іллінойсу) оголосив про внесення спільної резолюції, яка дозволяє використання збройних сил США для захисту територіальної цілісності України.

Нагадаємо, 24 лютого Президент РФ Володимир Путін оголосив війну Україні та розпочав масштабне вторгнення. По низці українських міст були завдані ракетні удари, атаковані військові об’єкти Збройних сил України.

Після цього Верховна Рада запровадила воєнний стан в Україні. У зв’язку з чим президент України Володимир Зеленський підписав указ про загальну мобілізацію та утворив Ставку Верховного головнокомандувача.

Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.