РФ втратила членство у низці міжнародних інституцій у сферах економіки, транспорту, енергетики, комунікацій - МЗС

BlackSeaNews

Після початку широкомасштабної агресії проти України Росія втратила членство у низці міжнародних інституцій у сферах економіки, транспорту, енергетики, комунікацій, академічній, науковій галузях, а також у багатьох спортивних організаціях.

Як пише Інтерфакс, про це повідомила перший заступник міністра закордонних справ України Еміне Джапарова.

"Ми видавили РФ зі Всесвітньої туристичної організації, Дунайської комісії, низки міжнародних інституцій у сферах економіки, транспорту, енергетики, комунікацій, академічній, науковій галузях, а також у багатьох спортивних організаціях", - сказала Джапарова на брифінгу в Медіацентрі "Україна" Києві у вівторок.

За її словами, першою організацією, звідки Україна видавила РФ, стала Рада Європи.

"Наступною нашою великою перемогою стало видавлювання РФ із Женеви, зокрема Ради з прав людини. Це майданчик, який РФ традиційно псувала і паплюжила все те, чим ми займалися, розмиваючи деталі, намагаючись втручатися у звіти, які писали чиновники ООН, особливо в питаннях порушення прав людини", - розповіла Джапарова.

Крім того, Росія позбавлена статусу спостерігача і з нею припинено співпрацю в Європейській організації з ядерних досліджень, Організації економічного співробітництва та розвитку, Організації американських держав.

"Ми вже заблокували призначення кандидатур Росії в рамках програм допоміжних органів та спеціалізованих установ ООН або пов'язаних із ними інституцій, комісії ЕКОСОР та конвенційних органів", - зазначила Джапарова.

Заступник глави МЗС додала, що протягом квітня Росія вперше за останні десятиліття втратила місце у складі комітету ООН з питань неурядових організацій, у виконавчій раді ЮНІСЕФ та виконавчій раді ООН-Жінки.

"У рамках ЮНЕСКО 46 країн спочатку відмовилися брати участь, оголосили про свій бойкот проведенню 45-ї сесії Комітету Світової спадщини в Казані, а потім 21 квітня бюро Комітету Світової спадщини ухвалило рішення про перенесення 45-ї сесії комітету, яку раніше планували провести в Казані", - підсумувала вона.