США нададуть Україні 40 млрд. доларів: деталі

Новини.LIVE

Палата представників США затвердила допомогу у 40 мільярдів доларів для України. Конгрес хоче зберегти військову допомогу та надати підтримку країні, яка бореться з російською агресією.

Про це повідомляє Reuters.

Читайте також: росія не погоджується на порятунок із "Азовсталі" захисників Маріуполя - Зеленський

Законопроект був підтриманий 368 голосами, 57 – проти. Тепер документ розгляне Сенат.

Варто уточнити, що президент США Джо Байден просив Конгрес затвердити допомогу у 33 мільярди доларів, але законодавці збільшили військове та гуманітарне фінансування.

Що входить у допомогу

Пакет допомоги включає 6 мільярдів на безпеку, зокрема обладнання, зброю та підтримку. Ще 8,7 мільярдів підуть на запаси американської техніки, яку відправлять до України. Ще 3, 9 мільярди підуть на операції європейського командування.

Також закон дозволяє 11 мільярдів у вигляді президентських повноважень щодо вибірки коштів, що дозволяє президенту санкціонувати передачу товарів та послуг з акцій США без схвалення Конгресу у відповідь на надзвичайну ситуацію.

Також закон дозволяє військове фінансування у розмірі 4 мільярдів для надання підтримки Україні та іншим країнам, які постраждали від кризи.

Інші актуальні новини

Триває 76-й день страшної війни росії проти України. Завдяки злагодженій роботі ЗСУ, було звільнено чотири населені пункти в Харківській області.

Генеральна асамблея ООН затвердила Чехію у складі Ради Організації Об'єднаних Націй з прав людини. Країна займе місце росії.