Американська розвідка спрогнозувала «більш непередбачувану та ескалаційну» війну найближчими місяцями

mind

Також у розвідці не відкидають, що путін може запровадити у рф воєнний стан

Що сталося. Розвідка США прогнозує, що війна росії проти України, ймовірно, найближчими місяцями перейде у «більш непередбачуваний та ескалаційний» стан.

Джерело. Про це повідомляє CNN.

Деталі. Директорка американської розвідки Авріл Хейнс під час виступу перед сенатським комітетом збройних сил заявила, що президент рф володимир путін зіштовхнувся з невідповідності можливостей російської армії з його амбіціями. Тому передбачити наступні кроки путіна у війні буде важко.

Також у розвідці США не відкидають «більш радикальних заходів» з боку росії, зокрема путін може запровадити у рф воєнний стан.

За словами Хейнс, путін навряд чи застосує ядерну зброю. Проте це може статись у разі, якщо путін відчує «екзистенційну загрозу» для своєї країни. Голова управління оборонної розвідки США Скотт Берр’єр також наголосив, що не очікує застосування росією ядерної зброї у найближчому майбутньому.

Хейнс підкреслила, що хоча наразі активні бойовій дії розгорнулись на Донбасі, рф може не зупинитися на цьому регіоні. Цілі путіна виходять далеко за межі Донбасу:"навіть якщо росії вдасться захопити Донецьку та Луганську області, це не означатиме закінчення війни».

Путін також хоче контролювати Херсон та розширити сухопутний коридор до Придністров’я. Але щоб мати змогу дістатись до невизнаної республіки, кремлю треба оголосити мобілізацію в росії, чого досі не зроблено.

Хейнс зазначила, що допоки Україна та росія покладаються на продовження активних бойових дій, ефективних перемовин не буде.

Бекграунд. Раніше директор Центрального розвідувального управління США Вільям Бернс попереджав, що путін не може дозволити собі програти – і тому він може подвоїти інтенсивність воєнних дій в Україні, щоб схилити чаші терезів на свою користь