The Washington Post: Конгрес готовий виділити ще 40 млрд для України

Стопкор

Конгрес США виділить додаткові 40 млрд доларів допомоги Україні. Палата представників підтримала цю пропозицію у вівторок, 10 травня увечері під час двопартійного голосування.

Сенат, імовірно, зробить те саме вже цього тижня, зазначає The Washington Post.

Конгрес готовий схвалити майже 40 млрд доларів додаткової військової та гуманітарної допомоги для України, випереджаючи запит президента Байдена на 33 млрд доларів і продовживши підтримку офіційного Києва на тлі планів путіна щодо анексії величезних територій півдня та сходу країни.

Палата представників схвалила цю пропозицію пізно ввечері у вівторок, 10 травня 368 голосами проти 57, і Сенат, ймовірно, наслідуватиме її приклад вже цього тижня. Прийняття цього заходу призведе до збільшення загальної суми допомоги, наданої Конгресом Україні після вторгнення 24 лютого до понад 53 млрд доларів.

У законопроєкті закладено майже 15 млрд доларів, призначених на військову техніку, навчання, розвідувальне забезпечення та зарплати українських військових. Ще 14 млрд доларів буде виділено на невійськову підтримку, включаючи гуманітарну допомогу, а 5 млрд спрямовано на вирішення глобальних проблем продовольчої безпеки.

10 травня ввечері спікерка Палати представників Ненсі Пелосі (Каліфорнія) охарактеризувала президента рф владіміра путіна як "боягуза", пакет допомоги – як "акт милосердя" і назвала війну в Україні баталією, від якої залежить майбутнє глобальної демократії.

{"fileId":"6b10e9cb"}

"Ми всі маємо дуже пишатися тим, що у нас була можливість, коли путін вирішив діяти як жорстокий, агресивний боягуз, бути тут, щоб допомогти", — сказала Пелосі. "Йдеться про демократію проти диктатури. Демократія має перемогти. Український народ бореться за свою демократію і, тим самим, за нашу також".

Державний секретар Ентоні Блінкен і міністр оборони Ллойд Остін закликали законодавців підтримати цей проєкт у відкритому листі напередодні дебатів.

"Здатність використовувати наявні запаси [Міністерства оборони] є важливим інструментом у наших зусиллях підтримати українців у їхній боротьбі з російською агресією", – йдеться у листі. "Коротше кажучи, нам потрібна ваша допомога".

Допомога Україні наразі отримала підтримку обох партій, включаючи 417 голосів проти 10 Палати представників за ухвалення законопроєкту про лендліз, який прискорює поставки зброї в Україну – історичний документ, який Байден підписав у понеділок, 9 травня.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив у вівторок, що зовнішня підтримка може допомогти країні не лише відбити вторгнення, але й повернути такі території, що були захоплені російськими військами ще задовго до початку активної фази війни, – наприклад, Крим.

{"fileId":"4feb84b6"}

"У перші місяці війни перемога для нас виглядала як відведення російських військ на позиції, які вони займали до 24 лютого", – сказав Кулеба. "Тепер, якщо ми будемо досить сильні на військовому фронті і виграємо битву за Донбас, що буде вирішальним для подальшої динаміки війни, то, безумовно, перемогою для нас у цій війні буде звільнення решти наших територій".

Високопоставлений співробітник американської розвідки повідомив The Washington Post, що під час бойових дій в Україні було вбито, за різними оцінками, від 8 до 10 російських генералів – надзвичайно висока кількість для конфлікту, який триває менше трьох місяців.

Частково це пов’язано з незвичайною роллю, яку відіграють російські військові лідери на полі бою, повідомив Сенатському комітету з питань збройних сил генерал-лейтенант Скотт Д. Бер’єр, директор Агентства оборонної розвідки. Замість того, щоб командувати силами здалеку, сказав Бер’є, московським генералам доводиться відправлятися безпосередньо на фронт, щоб забезпечити виконання своїх наказів.

Нагадаємо, ЗСУ за останню добу, 10 травня, відбили 12 атак російських окупантів на Донецькому і Луганському напрямках.