Орбан продовжує впливати на політику ЄС, однак там вже готують план компенсації Угорщині за відмову від нафти з рф - Politico

Новини.LIVE

Офіційні особи Європейського союзу заявили, що обговорюють пакет фінансової допомоги для Угорщини за відмову від російської нафти.

Про це повідомляє Politico.

Читайте також: Розвідка США не вірить, що путін застосує ядерну зброю

Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан назвав заборону нафти "ядерною бомбою" для своєї країни. Він ухопився за плани заборони на нафту росії, щоб показати, що він впливовий гравець на арені. Позиція Угорщини віддалила Орбана від союзників, що посилило відносини з інститутами ЄС.

Плани відмовила на нафту надали прем'єр-міністру можливість вплинути на Європу.

Після того, як президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн запропонувала відмовитися від імпорту російської нафти, саме Орбан опинився в центрі уваги, затримавши остаточну угоду і зажадавши додаткового часу для поетапної відмови.

Ляйєн прибула до Угорщини, щоб обговорити з Орбаном заборону нафти, а наступного дня представники ЄС заявили про обговорення пакету фінансової допомоги для Угорщини.

"ЄС вже погодився надати Угорщині два додаткові роки, але Орбан стверджує, що для переходу потрібно п'ять років і значний обсяг фінансування ЄС" , - йдеться у повідомленні.

Інші актуальні новини

Директор національної розвідки США Авріл Хейнс у рамках виступу в Конгресі заявила, що розвідувальна спільнота не вірить, що президент росії володимир путін застосує ядерну зброю. Втім, може це зробити, якщо відчує загрозу існування своєї країни.

Прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо та канцлер Німеччини Олаф Шольц домовилися підтримувати тісну взаємодію, щоб підтримувати Україну та ще більше ізолювати росію в економічній сфері.