Угорщина висунула ультиматум Єврокомісії: підтримає ембарго на російську нафту лише в одному випадку

mind

Угорщина зайняла таку позицію, через те, що Єврокомісія не пропонує рішень щодо подолання негативних наслідків від ембарго

Що сталося. Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто заявив, що його країна підтримає ембарго на російську нафту лише, якщо воно стосуватиметься тільки морської нафти.

Джерело. Про це повідомляє Hirado.hu.

Деталі. За словами Сійярто, позаяк Європейська комісія не висуває пропозицій, як протистояти негативним наслідкам нафтового ембарго, уряд Угорщини стоятиме на тому, що введення нафтового ембарго проти Росії було б реалістичним лише в тому випадку, якби воно стосувалося тільки морських транспортних шляхів, а трубопровідний транзит був би повністю звільнений від заборон.

Сійярто зазначив, що прийняття пропозиції Брюсселя в нинішньому вигляді завдасть величезної шкоди Угорщині, оскільки повністю зруйнує енергетичну безпеку країни. Також це призведе до подорожчання палива приблизно на 55-60%, що також виллється на подорожчанні всієї іншої продукції.

Коментар. «Ми дали зрозуміти Європейській комісії, що можемо проголосувати за цю пропозицію, лише якщо Брюссель запропонує розв'язання проблеми» – зазначив Сійярто.

За його словами, потрібна програма модернізації структури енергопостачання Угорщини на мільярди євро.

Бекграунд. Нагадаємо: Єврокомісія погодилась надати Угорщині фінансову компенсацію, якщо та підтримає рішення про ембарго щодо росії. Гроші мали б надати в рамках нової енергетичної стратегії ЄС, яку сформуютт наступного тижня.

Водночас проти заборони на транспортування російської нафти європейськими суднами виступає Греція, лобіюючи виключення цього пункту з шостого пакета санкцій ЄС.