Американські сенатори пропонують визнати рф державою-спонсором тероризму: які підстави

Информационное сопротивление

В американському Сенаті зареєстрували резолюцію, що визнає рф державою-спонсором тероризму. Співавторами документу стали сенатори від обох партій — демократ Ричард Блументаль та республіканець Ліндсі Грем, повідомляє «Голос Америки».

У резолюції йдеться, що Сенат вважає дії уряду рф за головування володимира путіна актами тероризму і закликає держсекретаря США визнати росію державою, яка спонсорує тероризм.

“Це визнання буде важливим в американському законодавстві. Є лише чотири країни, які мають таке визнання: Куба, Сирія, Іран та Північна Корея. Ми намагаємося включити до цього списку росію, щоб вона була п’ятою. Це компанія, з якою її треба асоціювати. Це тоталітарні режими, І вони не несуть добра”, — заявив під час презентації резолюції її співавтор, сенатор від Республіканської партії Ліндсі Грем.

“Впродовж 20 років він уникав відповідальності за вбивства. То ж зараз прийшов час визнати його тим , що відповідає його діям. Він — терорист. І росія — в руках держави-терориста, якою управляє путін”, — заявив сенатор Ліндсі Грем. Сенатор Ліндсі Ґрем про Путіна: "Настав час назвати його так, як пасує його вчинкам. Він — терорист. І Росія — в руках терористичної влади. На чолі якої стоїть Путін".

У Сенаті зареєстрували резолюцію, що визнає Росію державою-спонсором тероризму. https://t.co/DuL6gJy4eM pic.twitter.com/vu3O0qoRwJ

— Голос Америки Українською (@holosameryky) May 10, 2022 “Росія спонсорувала тероризм ще перед повномасштабним вторгненням, тому що у них були посібники, найманці, довірені особи в Україні. Я відвідував Україну у складі двопартійної делегації незадовго до повномасштабного вторгнення, і мої колеги спитали Зеленського: чи ви боїтеся російського вторгнення? А він подивився на нас і сказав: “Росіяни вторглися в нашу країну в 2014 році, вони вбили 14 тисяч наших людей”. Вони спонсорували тероризм роками і роками, і вони мають за це відповідати”, — додав сенатор від Демократичної партії, співавтор резолюції Ричард Блументаль.

У резолюції сенатори визначили низку підстав для такого визначення. Серед них:

За вказівкою володимира путіна уряд росії продовжує впроваджувати акти міжнародного тероризму проти політичних опонентів та інших країн;

З 2014 року уряд росії підтримує сепаратистів, причетних до насильства проти мирних громадян України у регіоні Донбасу;

РФ поширює терор по всьому світі через приватні військові мережі найманців, такі як «група Вагнера»;

У лютому 2022 року понад 400 російських найманців із групи Вагнера прибули в Київ за наказом Кремля вбити президента Володимира Зеленського та членів уряду України;

14 березня 2022 діючий голова ОБСЄ Збігнєв Рау заявив, що дії уряду рф в Україні проти мирного населення та цивільної інфраструктури, є “державним тероризмом”;

17 березня 2022 року президент Володимир Зеленський закликав світ визнати росію державою-терористом;

27 квітня 2022 року Державний секретар Ентоні Блінкен заявив, що “без сумніву, росіяни тероризують народ України”;

За наказом володимира путіна росія продовжує вчиняти військові злочини, наказуючи та даючи дозвіл атакувати мирні центри в Чечні, Грузії, Сирії, Україні, що призвело до незліченної кількості смертей цивільних чоловіків, жінок і дітей;

Військові росії здійнили незліченну кількість вбивств невинних громадян і намагались заховати свої звірства у масових могилах по всій Україні.

“Чим більше ми зробимо, щоб ізолювати Росію, тим сильнішою буде наша позиція. І ця ініціатива пропонує таку перспективу”, — заявив сенатор Блументаль.

Резолюцію планують додати до пакету законодавства щодо додаткової підтримки України.

“Якщо Конгрес США додасть до законодавства про додаткову підтримку України визнання росії державою-спонсором тероризму, це було б найсильнішим сигналом, що путіна як лідера росії вже не вважають легітимним”, — пояснив сенатор Грем.

Цією резолюцією, зазначив Грем, американський Конгрес надсилає сигнал українському народу, що США їх розуміють. І також сигнал росіянам — що допоки путін буде вашим лідером, росія лишатиметься ізольованою.

Як повідомляла група ІС, у Верховній Раді зареєстровано законопроект, яким пропонується схвалити Звернення парламенту до Палати представників та Сенат Конгресу США про визнання росії державою-спонсором тероризму. Інформація – одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter – посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу