Угорщина назвала умову, за якої підтримає ембарго на російську нафту

Gazeta.ua

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто назвав єдину умову, за якої Угорщина відмовиться від російської нафти.

Будапешт готовий підтримати нафтове ембарго проти Росії, якщо воно стосуватиметься виключно морської нафти, повідомляє Hirado.

"Європейська комісія не має пропозицій протистояти негативним наслідкам можливого російського нафтового ембарго, тому уряд займе вихідну позицію, що трубопровідна нафта має бути винятком із цієї заборони. Ми дали зрозуміти Єврокомісії, що можемо проголосувати за цю пропозицію, лише якщо Брюссель також запропонує розв'язання проблеми, створеної шостим пакетом санкцій", - заявив Сіярто.

Він попередив, що набуття чинності санкцій у нинішньому вигляді завдасть величезної шкоди Угорщині, оскільки повністю зруйнує енергетичну безпеку країни. Це призведе до подорожчання палива приблизно на 55-60%, що відобразиться на ціні всієї іншої продукції.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЄС може надати Угорщині компенсацію за відмову від російської нафти ЗМІ

Угорщина потребує програми модернізації структури енергопостачання на мільярди євро. Як заявив Сійярто, під час переговорів стало ясно, що у Брюсселя немає прийнятних рішень у цьому відношенні.

Таким чином, уряд повертається до вихідної позиції, що введення нафтового ембарго проти Росії було б реалістичним лише в тому випадку, якщо б воно стосувалося тільки морських транспортних шляхів, а трубопровідний транзит був би повністю звільнений, підкреслив міністр.

Угорщина не погодилася на ембарго та заявила, що проєкт Євросоюзу щодо повної заборони російської нафти незадовільний. Водночас Угорщині та Словаччині, які дуже залежать від російського палива, буде дано час до кінця 2023 року для виконання шостого пакету санкцій.

Євросоюз пропонує заборонити весь імпорт російської нафти у межах цього пакету санкцій, спрямованих проти агресії президента Росії Володимира Путіна в Україні.

Це буде повна заборона на імпорт усієї російської нафти: морської та трубопровідної, сирої та очищеної, анонсували у Єврокомісії 4 травня.