Українська армія витісняє російських окупантів із населених пунктів

DIP

Українські військові повідомляють, що витіснили росіян із північних передмість Харкова. Близько десятка днів тому російська армія розпочала наступ на Донбас та Харків, щоб зайняти ці райони.

Українська армія перейшла у контрнаступ і витісняє росіян із раніше окупованих міст. За повідомленням української армії, солдатам вдалося відновити контроль над чотирма містами на північ від Харкова, другого за величиною міста країни.

Президент України Володимир Зеленський стверджує, що український контрнаступ, який щойно розпочався, приносить свої плоди. – Окупантів поступово витісняють із Харківщини. Я вдячний усім нашим захисникам за те, що вони виявляють нелюдську силу та витісняють загарбників, колись другу армію світу, – сказав президент.

Зміна ходу війни

Західні експерти вважають, що якщо Україна досягне такого ж прогресу на сході, вона може переламати хід російської атаки на Донбас. Проте багато залежатиме від темпів постачання важкого озброєння із Заходу.

Місцева влада, однак, попереджає жителів відвойованої Харківщини, щоб вони поки що не поверталися додому. Відступаючі російські війська залишили численні міни.

Американська розвідка стверджує, що Росія не лише хоче завоювати Донбас, а й готується до більш тривалої війни. Кремль хоче налагодити сухопутний зв’язок через південь України із сепаратистським Придністров’ям, яке входить до складу Молдови.