«Погіршення відносин з Болгарією демонструє Кремлю неочікуваний для них провал у війні проти України» – NYT

Букви

Про це повідомляє The New York Times.

Через тиждень після того, як Росія вторглася в Україну, посол Москви в Болгарії піднявся на засніжений гірський перевал, аби вшанувати російських солдатів царської епохи, які загинули там, борючись за незалежність Болгарії в 19 столітті.

Однак сьогоднішні занепокоєння швидко затьмарили зусилля посла нагадати Болгарії про борг, який вона має перед Росією. Того ж дня Болгарія вислала двох своїх дипломатичних підлеглих та оголосила про арешт вищого військового офіцера за звинуваченням у шпигунстві на користь Росії.

Протягом кількох тижнів після цього Болгарія, країна, яку Москва довгий час вважала своїм найпалкішим і надійним союзником в Європі, приєдналася до інших членів Європейського Союзу у введенні дедалі жорсткіших економічних санкцій проти Росії. Зокрема запропонувавши відремонтувати зламані військові вертольоти та танки для України, і вислали ще більше російських дипломатів.

“Традиційно Росія завжди мала тут великий вплив, але ми були для них великим сюрпризом. Вони не розуміють, що сталося”, – сказав прем’єр-міністр Кирил Петков.

Швидке погіршення відносин з Болгарією, символічно важливою країною через її історично тісні зв’язки з Росією, підкреслює, наскільки далеко від сценарію відбулося вторгнення в Україну на замовлення президента РФ Володимира Путіна, і не лише на полі бою. Варто зазначити, що припинення постачання російського газу не стало несподіванкою для уряду Болгарії. Прем’єр-міністр Кирил Петков назвав дії “Газпрому” шантажем, на який країна не піддасться.

Також парламент Болгарії ухвалив рішення щодо надання гуманітарної, фінансової та військово-технічної допомоги Україні. За проголосували 200 депутатів з чотирьох партій коаліції, і лише 16 депутатів — проти.