Угорщина проголосує за нафтове ембарго лише в одному випадку — міністр Угорщини

Pravdatutnews

Глава МЗС Угорщини Петер Сійярто зазначив, що Європейська комісія не має пропозицій протистояти негативним наслідкам можливого російського нафтового ембарго, тому їхній уряд займе вихідну позицію, що трубопровідний транспорт має бути винятком із цієї заборони.

Про це пише Нirado.hu, передає ПравдаТУТ News.

Міністр додав, що що набуття чинності пропозиції Брюсселя про нафтове ембарго в її нинішньому вигляді завдасть величезної шкоди Угорщині, оскільки повністю зруйнує енергетичну безпеку країни, яка наразі стоїть на стабільній основі.

Він зокрема підкреслив, що такий захід призведе до подорожчання палива приблизно на 55-60%, експерти розраховують щонайменше 700 форинтів бензину та 800 форинтів солярки за літр, що також відобразиться на ціні всієї іншої продукції.

Ми дали зрозуміти Європейській комісії, що ми можемо проголосувати за цю пропозицію, лише якщо Брюссель також запропонує рішення проблеми, створеної Брюсселе, — зазначив він.

Ми очікуємо такої пропозиції не лише для конверсії наших нафтопереробних заводів на 100 мільйонів доларів, але й для збільшення потужності нафтопроводу до Угорщини через Хорватію на 100 мільйонів доларів, а й для майбутнього угорської економіки, – додав він.

Петер Сійярто наголосив, що для цього потрібна програма модернізації структури енергопостачання Угорщини на порядок мільярдів євро.

Тоді він зазначив, що в ході переговорів стало ясно, що у Брюсселя немає прийнятних рішень у цьому питанні.

Таким чином, уряд повертається до вихідної позиції, що введення нафтового ембарго проти Росії було б реалістичним лише в тому випадку, якби воно стосувалося тільки морських транспортних шляхів, а трубопровідний транзит був би повністю звільнений, — підкреслив міністр.

Нагадаємо, раніше Президентка Єврокомісія Урсула фон дер Ляєн запропонувала звільнити три країни від нафтового ембарго, включаючи Угорщину.

Віра Коновал - pravdatutnews.com