У Молдови є унікальний шанс, щоб Україна вирішила для них проблему Придністров'я – Жданов

Гордон

Без посилення російського угруповання в невизнаному Придністров'ї РФ навряд чи наважиться напасти на Молдову.Таку думку в інтерв'ю "РБК-Україна", опублікованому 10 травня, висловив український військовий експерт, полковник запасу Олег Жданов.

Водночас він припустив, що "російська авантюра на авось могла б спрацювати".

"На сьогодні російське угруповання у Придністров'ї сильніше, ніж уся армія Молдови. Вони можуть розкачувати ситуацію якимись терористичними актами, щоби шантажувати керівництво Молдови і схилити їх до дружби з Росією, наголосив Жданов. У Молдови сьогодні є унікальний шанс, щоб Україна вирішила для них проблему Придністров'я, якщо вони нас запросять до участі в якійсь операції на тій території".

Експерт зазначив, що загроз для України з боку Придністров'я наразі немає.

"Із нашого боку ситуація по Придністров'ю повністю контрольована. Тому там як такої загрози не існує. Група російських військ там має дуже обмежені бойові можливості. Без підсилення, без перекидання туди додаткових сил ця група не може нанести нам якоїсь великої шкоди", вважає Жданов.

За його словами, усі події навколо острова Зміїний це результат спроби росіян підготувати плацдарм для перекидання військ у Придністров'я.

"А ми намагаємося цьому завадити. Через свій повітряний простір ми ж не пропустимо літак із їхніми військовими", резюмував Жданов.

За даними Генштабу ЗСУ, у невизнаному Придністров'ї (Молдова) російська армія перебуває в повній бойовій готовності.

Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)