Для українського народу війна з Росією закінчиться, коли ми повернемо все своє – Зеленський

Уніан
Володимир Зеленський / фото Офісу президента

Для українського народу війна з Росією закінчиться тільки тоді, коли ми заберемо все своє. Україна прагне повернути мир на власну землю, і нічого зайвого нам не треба.

Таку заяву зробив президент Володимир Зеленський під час онлайн-виступу перед студентами провідних французьких університетів.

"Війна закінчиться для українського народу тільки тоді, коли ми повернемо своє. Це правда. Я відверто кажу: нам не потрібно зайвого... ми хочемо повернути мир в нашу державу, на нашу землю. Росія по черзі забирала, окуповувала всі наші права: право на нашу землю, право вибору, нарешті ми дійшли до права жити", — повідомив Зеленський.

За словами президента, зараз Україна бореться за своє право на життя і при цьому втрачає кращих українців. Голова держави пояснив, що ефективні переговори з Росією можливі тільки тоді, коли вона визнає катастрофічність своїх рішень і буде готова понести справедливе покарання за свої злочини.

Однак з кожним звільненим селом, де виявляються сліди масових страт і тортур мирних жителів, як у Бучі, Ірпені та Маріуполі, бажання розмовляти з РФ стає все менше. Але навіть якщо переговори триватимуть, вони повинні вестися у форматі діалогу, а не ультиматумів, як це робить Росія.

Нагадаємо, раніше Зеленський оголосив дві умови, при кожній з яких всі дипломатичні бесіди з РФ припиняться. Перша — проведення псевдореферендуму зі створення так званої "ХНР". Друга — знищення захисників Маріуполя, які обороняються на "Азовсталі".

Війна Російської Федерації проти України 24 лютого РФ вторглася в незалежну Україну і влаштувала в країні справжній колапс. Окупанти не тільки захоплюють військові частини, аеропорти та інші стратегічні об'єкти, а й стріляють по мирних жителях і багатоповерхівках міст. 27 лютого 2022 року з'явилася інформація про те, що Білорусь може оголосити війну Україні. Офіційних підтверджень вторгнення її армії на нашу територію поки немає. Вас також можуть зацікавити новини: Військовий експерт пояснив, чому Росія так б'ється за острів Зміїний (відео) Арестович розповів, чому Росія не поспішає оголошувати про приєднання Херсонщини Україна запропонувала Росії обміняти захисників з "Азовсталі" на полонених окупантів