Свої домівки через війну покинуло 12 млн українців, щонайменше 95% із них хочуть повернутися додому терміново – Зеленський

Гордон

Свої домівки через війну Росії проти України змушені були покинути 12 млн людей, з яких 5 млн перебувають за кордоном. Про це президент України Володимир Зеленський повідомив під час спілкування зі студентами провідних французьких університетів 11 травня.Відео опублікували на каналі Офісу президента у YouTube.

Зеленський сказав, що українці, які покинули свої домівки за період із 24 лютого "не зовсім біженці", це вимушено переміщені особи.

"Чому вони не біженці? Тому що ці люди, за нашими оцінками 95 97% із 12 млн, 5 млн з яких за кордоном хочуть терміново повернутися додому, у будь-який момент, коли буде більш-менш безпечно. Сьогодні наші міста починають наповнюватися людьми. Навіть незважаючи на звернення місцевої влади, що "небезпечно, не спішіть", люди повертаються. Чому я поділяю є біженці та переміщені особи. Тому що чоловіки залишилися. Дідусі, батьки, сини пішли на війну, а їхні дружини, онуки поїхали через небезпеку і хочуть повернутися. Питання не тільки в патріотизмі та любові до країни вона є питання у безмежній любові до своїх чоловіків. Тому це саме внутрішньо переміщені особи і вони повернуться", заявив президент.

Він наголосив, що країни ЄС "можуть не боятися" хвилі міграції з України.

"Ми вдячні за велику підтримку, але ви повинні також знати: якщо хтось не був в Україні, ми запрошуємо всіх після війни. Ви побачите, що в Україні все є: море, гори, все є. У принципі, як у вас, у Франції. І є сім'я, робота. Такі речі не міняють на щось інше, тільки вимушено", додав Зеленський.

Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)