Проти РФ необхідно вжити превентивні санкції за погрози ядерною зброєю – Зеленський

Букви

Про це повідомляє пресслужба ОП.

Глава держави нагадав, що неодноразово порушував питання щодо погроз використанням ядерної зброї з боку РФ, зокрема на Мюнхенській конференції з питань безпеки в лютому цього року, незадовго до початку повномасштабного нападу на Україну.

Він зауважив, що залишення без відповіді таку зухвалу відповідь може спонукати інші країни до застосування ядерної зброї як шантажу.

“Тому я вважаю, що мають бути превентивні санкції. Якщо людина говорить про це в медіа, якщо вона публічно це каже й погрожує застосувати ядерну зброю у разі… То далі навіть не цікаво, що ця людина говорить. У разі чого? Такі ультиматуми цілковито не цікаві. Це свідчить про те, що вже відбулася дискредитація будь-яких домовленостей щодо незастосування ядерної зброї”, – наголосив очільник держави.

Зеленський також зазначив, що повністю підтримує підхід щодо необхідності ядерного роззброєння. Нагадаємо, у розвідці Сполучених Штатів Америки вважають, що російсько-українська війна, ймовірно, перейде у “більш непередбачуваний та ескалаційний” стан вже найближчими місяцями.

Якщо Північна Корея шукала ще один привід, щоб продовжити свою програму створення ядерної зброї, вона просто знайшла його у вторгненні РФ в Україну. Той факт, що одна з небагатьох країн, які добровільно відмовилися від ядерного арсеналу, зараз піддається нападу з боку тієї ж країни, якій вона передала свої боєголовки, Пхеньян не омине.

Джо Байден вважає, що розпочавши повномасштабну війну проти України президент РФ Володимир Путін намагався розколоти Європейський Союз та НАТО.

Раніше у Державному департаменті США висловили занепокоєння, що Росія може анексувати Донецьку та Луганську області України, вдавшись до звичного сценарію – псевдореферендумів на окупованих територіях.