Боррель - противникам надання зброї: "Невже українці мають стояти на колінах, розірвані росіянами?"

Gazeta.ua

Голова дипломатії Європейського Союзу Жозеп Боррель емоційно звернувся до тих, хто виступає проти надання Україні зброї.

"Я запитую у цих людей: хіба не відіграє ролі, як закінчиться ця війна? Невже українці мають стояти на колінах, розірвані росіянами? Ви цього хочете?" - сказав Боррель в інтерв'ю німецькій газеті Frankfurter Allgemeine Zeitung.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЄС передасть Україні заарештовані російські активи - Боррель

Війни закінчуються переговорами. Але їх слід проводити "з позиції сили". Українцям треба допомогти дійти такої позиції. Це пріоритетне завдання, наголосив керівник зовнішньополітичного відомства ЄС.

Жозеп Боррель у квітні відвідав Київ, а також побував у Бучі, звільненому від російських загарбників. Він був шокований звірствами, які вчинили окупанти.

Головним противником постачання зброї до України залишалася Німеччина. Канцлер країни Олаф Шольц тижнями уникав дискусії про поставки зброї і вагався.

28 квітня німецький Бундестаг підтримав надання Україні важкого озброєння. За надання Україні зброї проголосувала, як опозиція, так і коаліція. Зокрема, Німеччина офіційно схвалила поставку Україні зенітних комплексів Gepard. Однак їх поставка затягується на невизначений термін. Причиною стало непорозуміння між українським урядом та владою ФРН.