Бояться напруженості з москвою: США не передаватимуть Україні дані про військове керівництво рф

META

У США склали керівництво з обміну розвідувальними даними з Україною. У Білому домі вирішили не передавати українській стороні інформацію про військове керівництво росії.

Деталі

Документ про передачу розвідданих забороняє представникам американської влади передавати українській стороні детальну інформацію про місцезнаходження представників російського військового керівництва найвищого рангу. Також заборона стосується даних щодо цілей за межами території України для завдання ударів.

Читайте також: Американська розвідка вважає, що війна в Україні зайшла в глухий кут

У Білому домі пояснили, що не хочуть ще більшої напруги між москвою та США. У заяві йдеться:

Це правило частково розроблено для того, щоб Сполучені Штати не стали стороною, яка бере участь в ударах, які Україна може завдати на території росії

У США підтвердили, що надаватимуть українській стороні інформацію про російських офіцерів на території України та про місцеперебування та переміщення ворожих військ. Ці дані включають, зокрема супутникові знімки, а також інформацію, отриману з джерел американської розвідки.

Раніше у національній розвідці США повідомили про плани путінау війні проти України. У США вважають, що російський диктатор готується до затяжної війни, і надалі його дії стануть непередбачуваними.