Розвідка США наклала дві заборони на розвіддані, що надаються Україні – Washington Post

Факти ICTV

Обмін розвідданими з Україною покликаний запобігти більш масштабній війні - The Washington Post.США постачають в Україну не лише Україні військову техніку на мільярди доларів, а й розвіддані в режимі реального часу – це супутникові знімки та звіти, отримані з конфіденційних джерел.

Про це пише американське видання The Washington Post.

Один, український чиновник, показуючи зображення зі знищеною метою противника, зазначив, що розвіддані зі США повідомляють точне місце розташування російських військових, щоб їх можна було вразити.

США не перебувають у стані війни з Росією, і допомогу, яку вони надають, призначена для захисту України від масштабного військового вторгнення, заявили в адміністрації Байдена. Але на практиці США не можуть повністю контролювати те, як українські військові використовують американську техніку та розвіддані.

А це може спровокувати Кремль на дії у відповідь проти США та їхніх союзників і підвищує загрозу прямого конфлікту між двома ядерними державами.

Тепер адміністрація Байдена розробила посібник з обміну розвідданими, щоб уникнути загострення у відносинах між Вашингтоном та Москвою. Це керівництво має дві широкі заборони на види інформації, якою Сполучені Штати можуть ділитися з Україною.

По-перше, США не можуть надавати детальної інформації, яка б допомогла Україні ліквідувати російських високопосадовців або міністрів. У цю категорію, потрапили начальник генштабу ЗС РФ Валерій Герасимов та міністр оборони Сергій Шойгу.

Але ця заборона не поширюється на російських офіцерів, у тому числі на генералів, дехто з яких уже загинув у боях в Україні.

Друга категорія забороненого обміну розвідданими – це будь-яка інформація, яка може допомогти Україні атакувати російські цілі за межами України.

Це правило частково призначене для того, щоб США не стали учасником атак, які Україна може розпочати всередині Росії. Ці побоювання змусили США призупинити плани постачання винищувачів, поставлених Польщею, які Україна могла б використати для завдання ударів по території Росії.

Крім обмежених категорій обміну розвідданими, в США діє правило, що забороняє надавати Україні цільову інформацію. Сполучені Штати не повідомлятимуть українським військовим, що конкретного російського генерала було помічено в певному місці, а потім повідомляти або допомагати Україні завдати по ньому удару.

Але при цьому США поділяться інформацією про розташування пунктів управління та контролю — місць, де часто знаходяться російські офіцери, — така інформація може допомогти Україні в її власній обороні.

Фото: Сухопутні війська ЗСУ